Українці можуть платити менше за неякісну комуналку: що для цього потрібно
Акт-претензія вважається дійсною, якщо його підписали не менш як два споживачі.
Українці можуть скласти акт-претензію у разі, якщо отримали неякісну комунальну послугу. Наприклад, якщо замість гарячої води з крана йде холодна.
Про це йдеться в роз’ясненні Держспоживслужби.Play Video
В Україні діє закон “Про житлово-комунальні послуги”,що передбачає конкретні механізми захисту прав споживачів.
“Повідомлення про порушення”
Спершу потрібно зафіксувати обставини, до яких призвело ненадання або неякісне надання комунальних послуг.
Далі письмово зверніться до надавача послуг і повідомте про порушення (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто, запросивши в канцелярії відмітку про отримання на вашій копії).
“Виконавець комунальної послуги або управитель багатоквартирного будинку зобов’язані прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання відповідних послуг, але не пізніше ніж протягом 1 доби з моменту отримання претензії споживача“, – мовиться у повідомленні.
Що робити, якщо не отримали відповіді
Зазначимо, що результати перевірки якості надання послуг можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Якшо упродовж доби представник надавача послуг не з’явився або відмовляється без обґрунтування від підписання акта-претензії, то акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі, зазначивши свої адресу, ПІБ, підпис.
“Акт-претензія надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю багатоквартирного будинку рекомендованим листом; якщо виконавець комунальних послуг або управитель багатоквартирного будинку протягом п’яти робочих днів після реєстрації акта не надає виконавцеві відповіді, споживач має право звернутися до Держпродспоживслужби”, – роз’яснили у повідомленні.