Скільки кавуна можна з’їсти на дієті за день: відповідь експерта
Чи є обмеження у споживанні кавуна на дієті, кому краще не їсти цю ягоду.
Схуднення і кавун
Багато хто вважає, що кавун не дуже підходить для схуднення і що під час дієти, якщо є намір схуднути, потрібно обмежити себе в його споживанні. Багатьох лякає вміст у кавунах цукру та фруктози, які, як відомо, заважають скинути зайві кілограми.
Добова норма фруктози, як зазначає нутриціолог Віктор Мандзяк, у середньому – 50 г на добу. А в 100 г кавуна близько 5 г фруктози. Звичайно, ця цифра коливається залежно від сорту кавуна та його зрілості.Play Video
100 г кавуна – це лише 30 ккал. Тобто один кілограм кавуна можна з’їдати за день без шкоди для фігури. За умови, якщо не їсти інших солодких овочів і фруктів та не додавати цукор до кави чи чаю.
Крім того, кавун на 90% складається з води, ним добре втамовувати спрагу. А організму, як вважає нутриціолог, байдуже, звідки він отримуватиме воду – з пляшки чи з кавуна. Завдяки високому вмісту води та клітковини кавун втамовує голод.
Крім води, кавун містить багато вітамінів, мінералів, клітковини, що також, безумовно, робить його корисним продуктом. Тому особливо обмежувати себе в кавуні, навіть якщо ви худнете, не потрібно. І навіть якщо організм отримає надміру норму фруктози – не 50, а 80 г, – це не вплине на здоров’я. І, звичайно, краще з’їсти додаткову скибку кавуна, ніж цукерку.
Попри те, що кавун – це про швидкі прості вуглеводи, його можна їсти й на ніч, тому що коли ми спимо, наш організм продовжує працювати і спалювати вуглеводи, отримані з цієї ягоди.
Щоб уникнути рецидивів хронічних хвороб, деяким людям потрібно з обережністю споживати кавун або взагалі від нього відмовитися. Але таким людям зазвичай протипоказані й дієти для схуднення.
Кому протипоказано їсти кавуни
Відмовитися від кавунів потрібно хворим на цукровий діабет, із порушенням відтоку сечі, особливо за сечокам’яної хвороби, адже в такому разі споживання кавуна може спричинити напад. Через цю ж саму причину краще не їсти кавун у разі аденомі передміхурової залози.
Краще не споживати кавун у разі хронічних колітів, діарей, загострення захворювань підшлункової залози.
Якщо захворювання серця супроводжуються затримкою рідини в організмі, кавун потрібно виключити з раціону.